RBR3L40ADDTE25
ROHM
ROHM RBR3L40ADDTE25
image shown is a representation only
RBR3L40ADDTE25
Description: SCHOTTKY DIODE 40V 3A DO-214AC Supplier: ROHM Matchcode: RBR3L40ADDTE25 MPP Rutronik No.: DSKY6724 Unit Pack: 1500 MOQ: 16500 package: DO-214AC Packaging: REEL
V(RRM)
40 V
I(F)per diode
3 A
V(F)
0.69 V
T(j) max
150 °C
I(FSM)
30 A