RBR3MM40ATR
ROHM
ROHM RBR3MM40ATR
image shown is a representation only
RBR3MM40ATR
Description: SCHOTTKY DIODE 40V 3A SOD-123FL Supplier: ROHM Matchcode: RBR3MM40ATR MPP Rutronik No.: DSKY6742 Unit Pack: 3000 MOQ: 42000 package: SOD-123FL Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
40 V
Configuration
SINGLE
I(F)per diode
3 A
V(F)
0.62 V
Mounting
SMD
Technology
SCHOTTKY
T(j) max
150 °C
I(FSM)
30 A