RBR3L40BDDTE25
ROHM
ROHM RBR3L40BDDTE25
image shown is a representation only
RBR3L40BDDTE25
Description: SCHOTTKY DIODE 40V 3A DO-214AC Supplier: ROHM Matchcode: RBR3L40BDDTE25 MPP Rutronik No.: DSKY6700 Unit Pack: 1500 MOQ: 15000 package: DO-214AC Packaging: REEL
V(RRM)
40 V
I(F)per diode
3 A
V(F)
0.62 V
T(j) max
150 °C
I(FSM)
40 A