RBR3L40CDDTE25
ROHM
ROHM RBR3L40CDDTE25
image shown is a representation only
RBR3L40CDDTE25
Description: SCHOTTKY Diode 40V 3A SMA Supplier: ROHM Matchcode: RBR3L40CDDTE25 MPP Rutronik No.: DSKY6701 Unit Pack: 1500 MOQ: 12000 package: DO-214AC Packaging: REEL
V(RRM)
40 V
I(F)per diode
3 A
V(F)
0.55 V
T(j) max
150 °C
I(FSM)
50 A