RB058LAM-40TR
ROHM
ROHM RB058LAM-40TR
image shown is a representation only
RB058LAM-40TR
Description: Schottky Barrier Diode 40V 3A SOD128 Supplier: ROHM Matchcode: RB058LAM-40TR MPP Rutronik No.: DSKY6804 Unit Pack: 3000 MOQ: 24000 package: SOD-128 Packaging: REEL
V(RRM)
40 V
I(F)per diode
3 A
V(F)
0.69 V
T(j) max
175 °C
I(FSM)
90 A