RBR3RSM40BTFTL1
ROHM
ROHM RBR3RSM40BTFTL1
image shown is a representation only
RBR3RSM40BTFTL1
Description: SCHOTTKY DIODE 40V 3A TO-277A Supplier: ROHM Matchcode: RBR3RSM40BTFTL1 MPP Rutronik No.: DSKY6745 Unit Pack: 4000 MOQ: 16000 package: TO-277A Packaging: REEL
V(RRM)
40 V
I(F)per diode
3 A
V(F)
0.41 V
T(j) max
150 °C
I(FSM)
150 A