RBR3MM60BTR
ROHM
ROHM RBR3MM60BTR
image shown is a representation only
RBR3MM60BTR
Description: SCHOTTKY DIODE 60V 3A SOD-123FL Supplier: ROHM Matchcode: RBR3MM60BTR MPP Rutronik No.: DSKY6744 Unit Pack: 3000 MOQ: 39000 package: SOD-123FL Packaging: REEL
V(RRM)
60 V
I(F)per diode
3 A
V(F)
0.61 V
T(j) max
150 °C
I(FSM)
30 A