RBR3LAM60ATFTR
ROHM
ROHM RBR3LAM60ATFTR
image shown is a representation only
RBR3LAM60ATFTR
Description: SCHOTTKY DIODE 60V 3A SOD-128 Supplier: ROHM Matchcode: RBR3LAM60ATFTR MPP Rutronik No.: DSKY6739 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD-128 Packaging: REEL
V(RRM)
60 V
I(F)per diode
3 A
V(F)
0.66 V
T(j) max
150 °C
I(FSM)
45 A