RB058LAM-60TR
ROHM
ROHM RB058LAM-60TR
image shown is a representation only
RB058LAM-60TR
Description: Schottky Barrier Diode 60V 3A SOD128 Supplier: ROHM Matchcode: RB058LAM-60TR MPP Rutronik No.: DSKY6806 Unit Pack: 3000 MOQ: 21000 package: SOD-128 Packaging: REEL
V(RRM)
60 V
I(F)per diode
3 A
V(F)
0.64 V
T(j) max
175 °C
I(FSM)
90 A