RBR2MM60CTR
ROHM
ROHM RBR2MM60CTR
image shown is a representation only
RBR2MM60CTR
Description: SCHOTTKY DIODE 60V 2A SOD-123FL Supplier: ROHM Matchcode: RBR2MM60CTR MPP Rutronik No.: DSKY6716 Unit Pack: 3000 MOQ: 39000 package: SOD-123FL Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
60 V
Configuration
SINGLE
I(F)per diode
2 A
V(F)
0.55 V
Mounting
SMD
Technology
SCHOTTKY
T(j) max
150 °C
I(FSM)
30 A