RBR3MM60ATR
ROHM
ROHM RBR3MM60ATR
image shown is a representation only
RBR3MM60ATR
Description: SCHOTTKY DIODE 60V 3A SOD-123FL Supplier: ROHM Matchcode: RBR3MM60ATR MPP Rutronik No.: DSKY6743 Unit Pack: 3000 MOQ: 42000 package: SOD-123FL Packaging: REEL
V(RRM)
60 V
I(F)per diode
3 A
V(F)
0.66 V
T(j) max
150 °C
I(FSM)
30 A