RBR2MM40BTFTR
ROHM
ROHM RBR2MM40BTFTR
image shown is a representation only
RBR2MM40BTFTR
Description: SCHOTTKY DIODE 40V 2A SOD-123FL Supplier: ROHM Matchcode: RBR2MM40BTFTR MPP Rutronik No.: DSKY6709 Unit Pack: 3000 MOQ: 33000 package: SOD-123FL Packaging: REEL
V(RRM)
40 V
I(F)per diode
2 A
V(F)
0.55 V
T(j) max
150 °C
I(FSM)
30 A