RB068LAM-40TFTR
ROHM
ROHM RB068LAM-40TFTR
image shown is a representation only
RB068LAM-40TFTR
Description: Schottky Barrier Diode 40V 2A SOD-128 Supplier: ROHM Matchcode: RB068LAM-40TFTR MPP Rutronik No.: DSKY6826 Unit Pack: 3000 MOQ: 27000 package: SOD-128 Packaging: REEL
V(RRM)
40 V
I(F)per diode
2 A
V(F)
0.69 V
T(j) max
175 °C
I(FSM)
50 A