RB068VWM-40TFTR
ROHM
ROHM RB068VWM-409WMTR
image shown is a representation only
RB068VWM-40TFTR
Description: Schottky Barrier Diode 40V 2A PMDE Supplier: ROHM Matchcode: RB068VWM-40TFTR MPP Rutronik No.: DSKY6832 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: PMDE Packaging: REEL
V(RRM)
40 V
I(F)per diode
2 A
V(F)
0.79 V
T(j) max
175 °C
I(FSM)
30 A