RB068VWM-60TFTR
ROHM
ROHM RB068VWM-609WMTR
image shown is a representation only
RB068VWM-60TFTR
Description: Schottky Barrier Diode 60V 2A PMDE Supplier: ROHM Matchcode: RB068VWM-60TFTR MPP Rutronik No.: DSKY6834 Unit Pack: 3000 MOQ: 33000 package: PMDE Packaging: REEL
V(RRM)
60 V
I(F)per diode
2 A
V(F)
0.84 V
T(j) max
175 °C
I(FSM)
30 A