RBR2MM60ATFTR
ROHM
ROHM RBR2MM60ATFTR
image shown is a representation only
RBR2MM60ATFTR
Description: SCHOTTKY DIODE 60V 2A SOD-123FL Supplier: ROHM Matchcode: RBR2MM60ATFTR MPP Rutronik No.: DSKY6712 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD-123FL Packaging: REEL
V(RRM)
60 V
I(F)per diode
2 A
V(F)
0.65 V
T(j) max
150 °C
I(FSM)
20 A