RBR3MM40ATFTR
ROHM
ROHM RBR3MM40ATFTR
image shown is a representation only
RBR3MM40ATFTR
Description: SCHOTTKY 40V 30A SOD-123FL Supplier: ROHM Matchcode: RBR3MM40ATFTR MPP Rutronik No.: DSKY6599 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD-123FL Packaging: REEL
V(RRM)
30 V
Configuration
CathodAnod
I(F)per diode
3 A
V(F)
0.62 V
Technology
Flat
T(j) max
150 °C
I(FSM)
30 A