RB168VWM-60TR
ROHM
ROHM RB168VWM-608WMTR
image shown is a representation only
RB168VWM-60TR
Description: SCHOTTKY-DIODE 60V 1A PMDE Supplier: ROHM Matchcode: RB168VWM-60TR MPP Rutronik No.: DSKY6880 Unit Pack: 3000 MOQ: 42000 package: PMDE Packaging: REEL
V(RRM)
60 V
I(F)per diode
1 A
V(F)
0.76 V
T(j) max
175 °C
I(FSM)
30 A