RB168MM-60TFTR
ROHM
ROHM RB168MM-60TFTR
image shown is a representation only
RB168MM-60TFTR
Description: SCHOTTKY-DIODE 60V 1A SOD-123FL Supplier: ROHM Matchcode: RB168MM-60TFTR MPP Rutronik No.: DSKY6866 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD-123FL Packaging: REEL
V(RRM)
60 V
I(F)per diode
1 A
V(F)
0.63 V
T(j) max
175 °C
I(FSM)
40 A