RB068LAM150TFTR
ROHM
ROHM RB068LAM150TFTR
image shown is a representation only
RB068LAM150TFTR
Description: SCHOTTKY-DIODE 150V 2A SOD-128 Supplier: ROHM Matchcode: RB068LAM150TFTR MPP Rutronik No.: DSKY6611 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD-128 Packaging: REEL
V(RRM)
150 V
I(F)per diode
2 A
V(F)
0.81 V
Technology
SHOTTKY
T(j) max
175 °C
I(FSM)
70 A