RB088LAM150TFTR
ROHM
ROHM RB088LAM150TFTR
image shown is a representation only
RB088LAM150TFTR
Description: SCHOTTKY-DIODE 150V 5A SOD-128 Supplier: ROHM Matchcode: RB088LAM150TFTR MPP Rutronik No.: DSKY6588 Unit Pack: 3000 MOQ: 18000 package: SOD-128 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
150 V
Configuration
SINGLE
I(F)per diode
5 A
V(F)
0.9 V
Mounting
SMT
Technology
SHOTTKY
T(j) max
175 °C
I(FSM)
80 A