RB058LAM150TR
ROHM
ROHM RB058LAM150TR
image shown is a representation only
RB058LAM150TR
Description: SCHOTTKY-DIODE 150V 3A SOD-128 Supplier: ROHM Matchcode: RB058LAM150TR MPP Rutronik No.: DSKY6625 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD-128 Packaging: REEL
V(RRM)
150 V
I(F)per diode
3 A
V(F)
0.84 V
T(j) max
175 °C
I(FSM)
80 A