RSO-243.3S/H2
RECOM
RECOM RSO-243.3S/H2
image shown is a representation only
RSO-243.3S/H2
Description: DC/DC Mod 18-36V to 3.3V 1W 2kV 2kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RSO-243.3S/H2 Rutronik No.: ICDCDC2392 Unit Pack: 22 MOQ: 22 package: SIP8 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
1 W
Vin(min)
18 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
3.3 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
300 mA
Isolated
YES
Isolation
2 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG 2:1
Efficiency
0 %