MEV1S2405SC
MURATA PS
MURATA PS MEV1S2405SC
image shown is a representation only
MEV1S2405SC
Description: DC/DC Mod 24V to +/-05V 1W 3kV Supplier: MURATA PS Matchcode: MEV1S2405SC Rutronik No.: ICDCDC5345 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SIP Packaging: TUBE
Power
1 W
Vin(min)
21.6 V(DC)
Vin(max)
26.4 V(DC)
V out
5 V(DC)
Output current
200 mA
Isolation
3 kV(DC)
Efficiency
84 %