MEE1S0303SC
MURATA PS
MURATA PS MEE1S0303SC
image shown is a representation only
MEE1S0303SC
Description: DC/DC Mod 3.3V to 3.3V 1W 1KV Supplier: MURATA PS Matchcode: MEE1S0303SC Rutronik No.: ICDCDC3016 Unit Pack: 35 MOQ: 35 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
1 W
Vin(min)
2.97 V(DC)
Vin(max)
3.63 V(DC)
V out
3.3 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
303 mA
Isolated
YES
Isolation
1 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG
Efficiency
78.5 %