GCM32DL81A106KA37L
MURATA
MURATA GCM32DL81A106KA37L
image shown is a representation only
GCM32DL81A106KA37L
Description: KC 10µF 1210 10% 10V X8L AECQ Supplier: MURATA Matchcode: KC10U1210X8L010KAECQ Rutronik No.: KKK23023 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 1210 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
C(N)
10µ F
Dielectric
X8L
V(N)
10 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+150 °C
Bendingstrength
2 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
2.5 mm
Height
2 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm