CL32Y106KBJ4PNE
SAMSUNG EM
SAMSUNG EM CL32Y106KBJ4PNE
image shown is a representation only
CL32Y106KBJ4PNE
Description: KC 10µF 1210 10% 50V X7S AECQSTAG Supplier: SAMSUNG Electro-Mechanics Matchcode: KC10U1210X7S050KAECQSTAG Rutronik No.: KKK24148 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 1210 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10µ F
Case size
1210
Dielectric
X7S
V(N)
50 V
Tolerance
10%
Product status
NRND
Design / type
STAG
Purpose of use
AUTOMOTIVE
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
2 mm
Termination
NISN
Length
3.2 mm
Diameter/width
2.5 mm
Height
2.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm