GCM32ER71E106KA57K
MURATA
MURATA GCM32ER71E106KA57K
image shown is a representation only
GCM32ER71E106KA57K
Description: KC 10µF 1210 10% 25V X7R AECQ Supplier: MURATA Matchcode: KC10U1210X7R025KAECQ Rutronik No.: KKA2135 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 1210 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
C(N)
10µ F
Dielectric
X7R
V(N)
25 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
2 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
2.5 mm
Height
2.5 mm
Tape type
13 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm