CGA6P3X7S1H106K250AB
CGA6P3X7S1H106K250AB
Description:
KC 10µF 1210 10% 50V X7S AECQ
Supplier:
TDK
Matchcode:
KC10U1210X7S050KAECQ
Rutronik No.:
KKS3534
1000
package:
Packaging:
REEL BLI
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 10µ F
- Case size
- Dielectric
- X7S
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 3.2 mm
- Diameter/width
- 2.5 mm
- Height
- 2.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm