RBR5LAM30BTFTR
ROHM
ROHM RBR5LAM30BTFTR
image shown is a representation only
RBR5LAM30BTFTR
Description: SCHOTTKY DIODE 30V 5A SOD-128 Supplier: ROHM Matchcode: RBR5LAM30BTFTR MPP Rutronik No.: DSKY6748 Unit Pack: 3000 MOQ: 18000 package: SOD-128 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
30 V
Configuration
SINGLE
I(F)per diode
5 A
V(F)
0.49 V
Mounting
SMD
Technology
SCHOTTKY
T(j) max
150 °C
I(FSM)
100 A