RB088LAM-30TFTR
ROHM
ROHM RB088LAM-30TFTR
image shown is a representation only
RB088LAM-30TFTR
Description: Schottky Barrier Diode 30V 5A SOD128 Supplier: ROHM Matchcode: RB088LAM-30TFTR MPP Rutronik No.: DSKY6838 Unit Pack: 3000 MOQ: 21000 package: SOD-128 Packaging: REEL
V(RRM)
30 V
Configuration
SINGLE
I(F)per diode
5 A
V(F)
0.69 V
Mounting
SMD
Technology
SCHOTTKY
T(j) max
175 °C
I(FSM)
80 A