HFE85V-300M/800-12-HB-C5-6
HONGFA
HONGFA 45889060098
image shown is a representation only
HFE85V-300M/800-12-HB-C5-6
Description: POWER 12DC 300A 1NO /1Aux NC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFE85V300M80012HBC56 Rutronik No.: REL10630 Unit Pack: 24 MOQ: 24 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
12 V
Coil type
SCREW WIRE
Coil resistance
1 Ohm
P(N) coil
600000 mW
No. of coils
Switch current
300 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
1000 V[DC]
Contact materia
0
Switch freq.
0 MHz
Length
84.5 mm
Width
62.5 mm
Height
73 mm
Technology
M6B SCREW
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm