HF115FK/12-H3T(610)
HONGFA
HONGFA 45286570078
image shown is a representation only
HF115FK/12-H3T(610)
Description: Power Relay THT 1NO 12A 12V Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115FK12H3T(610) Rutronik No.: REL8705 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: 20 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
1
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
400 mW
Package
20
No. of coils
1
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
400 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
29.0 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm