HF115F-I/012-1H3A
HONGFA
HONGFA 45285073998
image shown is a representation only
HF115F-I/012-1H3A
Description: POWER THT 12DC 1NO 16A INRUSH Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115FI0121H3A Rutronik No.: REL10156 Unit Pack: 50 MOQ: 500 Packaging: TUBE
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm