HFE85P-300/1000-12-HAL5P-5
HONGFA
HONGFA 45888930204
image shown is a representation only
HFE85P-300/1000-12-HAL5P-5
Description: POWER 12DC 300A 1NO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFE85P300100012HAL5P5 Rutronik No.: REL10501 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: BOX
Find Alternatives
Coil voltage
12 V
Coil type
SCREW WIRE
Coil resistance
5.5 Ohm
P(N) coil
2600 mW
Switch current
300 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
1000 V[DC]
Contact materia
COPPERALLO
Switch freq.
0 MHz
Length
0 mm
Width
52.8 mm
Height
55.6 mm
Technology
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
54.8 mm