HFE82V-20/1000-12-H-Q2J-1
HONGFA
HONGFA 45887520424
image shown is a representation only
HFE82V-20/1000-12-H-Q2J-1
Description: POWER 20A 12DC Load 1000VDC 1NO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFE82V20/100012HQ2J1 Rutronik No.: REL10500 Unit Pack: 60 MOQ: 60 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
12 V
Coil type
DIRECT CUR
Coil resistance
0 Ohm
P(N) coil
2600 mW
Switch current
20 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
1000 V[DC]
Contact materia
Switch freq.
0 MHz
Length
78 mm
Width
39.8 mm
Height
35 mm
Technology
QC TERMINA
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm