HFE82V-150H/750-12-H-C5-1
HONGFA
HONGFA 45782130007
image shown is a representation only
HFE82V-150H/750-12-H-C5-1
Description: POWER SCREW 1NO 12DC 150A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFE82V150H75012HC51 Rutronik No.: REL10509 Unit Pack: 40 MOQ: 40 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
12 V
Coil type
DIRECT CUR
Coil resistance
0 Ohm
P(N) coil
5200 mW
Switch current
150 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
750 V[DC]
Contact materia
Switch freq.
0 MHz
Length
69 mm
Width
34 mm
Height
60.8 mm
Technology
SCREW
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm