HFE82V-150F/750-12-HB-C5
HONGFA
HONGFA 45888840071
image shown is a representation only
HFE82V-150F/750-12-HB-C5
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
12 V
Coil type
DIRECT
Coil resistance
0 Ohm
P(N) coil
6000 mW
Switch current
150 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
750 V[DC]
Contact materia
Switch freq.
0 MHz
Length
82.5 mm
Width
39.5 mm
Height
69.6 mm
Technology
SCREW
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm