HF7520/012-HSTP
HONGFA
HONGFA 45275200172
image shown is a representation only
HF7520/012-HSTP
Description: POWER THT 12DC 1NO 20A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF7520012HSTP Rutronik No.: REL10578 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
1
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
360 Ohm
P(N) coil
200 mW
No. of coils
1
Switch current
20 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
22 mm
Width
16 mm
Height
10.9 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm