HF49FD/012-1H11B
HONGFA
HONGFA 45274400359
image shown is a representation only
HF49FD/012-1H11B
Description: Power Relay THT 1NO 5A 12V Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF49FD0121H11B Rutronik No.: REL10625 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: TUBE
Find Alternatives
Coil voltage
12 V
Coil resistance
1200 Ohm
P(N) coil
120 mW
Switch current
5 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AgNi
Switch freq.
0 MHz
Length
20.0 mm
Width
5.0 mm
Height
12.5 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Class A
Diameter
0 mm