HF49FD/005-1H12T
HONGFA
HONGFA 45274400044
image shown is a representation only
HF49FD/005-1H12T
Description: POWER THT 1NO 5A 5DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF49FD0051H12T Rutronik No.: REL9705 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
1
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
1200 Ohm
P(N) coil
120 mW
No. of coils
1
Switch current
5 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
20 mm
Width
5 mm
Height
12.5 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm