HF46F-G/12-HS1T(335)[EX]
HONGFA
HONGFA 45274461555
image shown is a representation only
HF46F-G/12-HS1T(335)[EX]
Description: POWER THT 10A 12DC 1NO Ex Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF46FG12HS1T335Ex Rutronik No.: REL10560 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: BOX
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
1
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
200 mW
No. of coils
1
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
20.5 mm
Width
7.0 mm
Height
15.3 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm