HF46F-G/12-HS1T
HONGFA
HONGFA 45274460553
image shown is a representation only
HF46F-G/12-HS1T
Description: Power Relay THT 1NO 12V 10A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF46FG12HS1T Rutronik No.: REL9090 Unit Pack: 1600 MOQ: 1600 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
12 V
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
20.5 mm
Width
7.0 mm
Height
15.3 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm