HF46F-G/12-HS1(335)[Ex]
HONGFA
HONGFA 45274461409
image shown is a representation only
HF46F-G/12-HS1(335)[Ex]
Description: Power THT 1NO 10A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF46FG12HS1335Ex Rutronik No.: REL9718 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
12 V
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
20.5 mm
Width
7.0 mm
Height
15.3 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm