HF46F/12-HS1TF
HONGFA
HONGFA 45274460808
image shown is a representation only
HF46F/12-HS1TF
Description: Power Relay THT 1NO 5A 12DC Class F Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF46F12HS1TF Rutronik No.: REL9536 Unit Pack: 1600 MOQ: 1600 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
12 V
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
5 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
20.5 mm
Width
7.00 mm
Height
15.3 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm