HF46F/12-HS1G
HONGFA
HONGFA 45274460047
image shown is a representation only
HF46F/12-HS1G
Description: Power Relay THT 1NO 5A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF46F12HS1G Rutronik No.: REL10784 Unit Pack: 1600 MOQ: 1600 Packaging: BOX
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
1
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
200 mW
No. of coils
1
Switch current
5 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGNi
Switch freq.
0 MHz
Length
20.5 mm
Width
7.0 mm
Height
15.3 mm