HF36F/012-HST
HONGFA
HONGFA 45275040375
image shown is a representation only
HF36F/012-HST
Description: POWER THT 10A 1NO 12VDC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF36F012HST Rutronik No.: REL10637 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
1
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
575 Ohm
P(N) coil
0 mW
No. of coils
1
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
24.5 mm
Width
10.5 mm
Height
24.5 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm