HF33F/012-HSLTF
HONGFA
HONGFA 45274020871
image shown is a representation only
HF33F/012-HSLTF
Description: POWER THT 1NO 12DC 10A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF33F012HSLTF Rutronik No.: REL10543 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Find Alternatives
Coil voltage
12 V
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
20.5 mm
Width
10.2 mm
Height
15.7 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm