HF33F/012-HL3
HONGFA
HONGFA 45274020666
image shown is a representation only
HF33F/012-HL3
Description: POWER THT 12DC 1NO 10A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF33F012HL3 Rutronik No.: REL10538 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
1
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
200 mW
No. of coils
1
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGNI
Switch freq.
0 MHz
Length
20.5 mm
Width
10.2 mm
Height
15.7 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm