HF32FV-G/12-HSTF
HONGFA
HONGFA 45274620009
image shown is a representation only
HF32FV-G/12-HSTF
Description: Power THT 12DC 1NO 10A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF32FVG12HSTF Rutronik No.: REL9322 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Coil resistance
320 Ohm
P(N) coil
450 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
6 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Length
18.4 mm
Width
10.2 mm
Height
15.5 mm